Hoogervorst: te weinig kapitaal bij banken
Tot dat besef kwam Hans Hoogervorst, oud-topman van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), toen de kredietcrisis zich ontvouwde. Hoogervorst zei dat dinsdag bij de parlementaire enquêtecommissie-De Wit.
,,Het boeide me intellectueel. Wat is er nu aan de hand?'', aldus Hoogervorst over het begin van de crisis in 2007. Hij wees erop dat de AFM niet de toezichthouder was die keek naar de financiële gezondheid van banken, maar De Nederlandsche Bank (DNB).
,,Maar naarmate ik meer over de kredietcrisis te weten kwam, ging het niet alleen meer over de giftige producten. Je zag banken die zwaar ondergekapitaliseerd waren, eigenlijk geen kapitaal hadden en daardoor dit soort problemen niet konden verwerken. En toen werd het echt serieus.''
Meer nieuws
- 24 mei 2012 11:21 uur. Winst bedrijfsleven daalt tot dieptepunt
- 24 mei 2012 11:15 uur. Rode cijfers voor Refresco
- 24 mei 2012 10:55 uur. Britse economie krimpt sterker
- 24 mei 2012 10:44 uur. 'Goede vooruitgang Grontmij'
- 24 mei 2012 10:34 uur. Veel gemeenten willen minder sociale woningen
Reacties0