Microsoft dient klacht in over Motorola
WOENSDAG 22 FEBRUARI 2012, 19:12 uur | 325 keer gelezen
BRUSSEL (AFN) - Softwaregigant Microsoft heeft bij de Europese Commissie een klacht ingediend tegen mobieltjesmaker Motorola, tegenwoordig onderdeel van Google. Motorola zou proberen de verkoop van Microsoft-producten zoals spelcomputer Xbox te blokkeren door te veel te vragen voor bepaalde patenten.
Motorola, dat in augustus vorig jaar door Google werd overgenomen, heeft patenten op onder meer de technieken rond de weergave van online video's en wifi-verbindingen.
Volgens Microsoft wordt het voortbestaan van webvideo's bedreigd doordat Motorola het bezit van deze essentiƫle patenten misbruikt. Motorola zou per laptop van 1000 dollar 22,50 dollar vragen voor het gebruik van 50 patenten.
Ook Apple diende eerder al een klacht in over de tarieven voor patenten van Motorola. Google wilde niet op de aantijgingen reageren.
Meer nieuws
- 24 mei 2012 15:19 uur. Amerikaanse industrie koelt af
- 24 mei 2012 14:58 uur. 'Wall Street begint met winst'
- 24 mei 2012 14:53 uur. Vijfde opeenvolgende verlies Jet Airways
- 24 mei 2012 14:48 uur. Orders duurzame goederen VS stijgen licht
- 24 mei 2012 14:43 uur. Uitkeringsaanvragen VS licht omlaag
Reacties0