SP stelt harde voorwaarden aan steun ABN Amro
DEN HAAG (AFN) - De SP stelt twee harde voorwaarden voordat ze bereid is in te stemmen met de extra miljardensteun aan ABN Amro.
Zo eist de partij dat er buiten de bestaande cao-afspraken geen enkele bonus wordt uitgekeerd bij de bank. Volgens SP-Tweede Kamerlid Ewout Irrgang zijn er nu nog allerlei handelaren van de bank die flinke beloningen opstrijken en zijn er tot nu toe alleen beperkingen voor de hoogste bestuurders.
Daarnaast wil de SP dat de hele financiële sector via een bankenheffing bijdraagt, mocht straks de verkoop van ABN Amro minder opleveren dan er aan belastinggeld in is gegaan. Irrgang vreest anders dat de belastingbetaler nooit meer de ongeveer 30 miljard euro terugziet die de Staat inmiddels in de overname van ABN Amro en Fortis Bank Nederland heeft gestoken.
Meer nieuws
- 24 mei 2012 22:09 uur. Handelshuis eist miljoenen van Nasdaq
- 24 mei 2012 21:32 uur. Wall Street in mineur
- 24 mei 2012 21:17 uur. Dexia is dichtbij verkoop Denizbank
- 24 mei 2012 19:33 uur. Kleine verliezen op Wall Street
- 24 mei 2012 19:18 uur. Rutte: juiste aanpak stijgende werkloosheid
Reacties3
Schande!