RIM verkocht 75 miljoen Blackberry's
WATERLOO (AFN) - Blackberry-fabrikant Research In Motion (RIM) heeft het afgelopen kwartaal de 75 miljoenste Blackberry verkocht. Dat maakte het bedrijf vrijdag bekend.
In het afgelopen kwartaal, dat 28 november eindigde, verkocht het bedrijf 10,1 miljoen stuks van het apparaat. De omzet steeg met 41 procent tot 3,92 miljard dollar (2,72 miljoen euro). De winst nam met bijna 60 procent toe tot 628 miljoen dollar (436 miljoen euro).
Het bedrijf overtrof de verwachtingen van analisten met gemak. Deze maakten zich zorgen dat concurrenten als Apple met de iPhone en Motorola met de Droid marktaandeel zouden inpikken.
RIM was het afgelopen kwartaal succesvol in de strategie om zich meer op de consumentenmarkt te richten. De Blackberry is nu voornamelijk populair onder zakelijke gebruikers. Van de nieuwe gebruikers was het afgelopen kwartaal echter 80 procent niet-zakelijk.
Meer nieuws
- 24 mei 2012 22:09 uur. Handelshuis eist miljoenen van Nasdaq
- 24 mei 2012 21:32 uur. Wall Street in mineur
- 24 mei 2012 21:17 uur. Dexia is dichtbij verkoop Denizbank
- 24 mei 2012 19:33 uur. Kleine verliezen op Wall Street
- 24 mei 2012 19:18 uur. Rutte: juiste aanpak stijgende werkloosheid
Reacties1
Wanneer men dan later gaat kijken op de website van E-bay of andere verkoopsites worden deze toestellen massaal aangeboden en worden verkocht tegen een fractie van de prijs.
Meestal kunnen er bij deze toestellen nog technische problemen opduiken waarbij deze totaal onbruikbaar worden.