Weinig beweging op Europese beurzen

MAANDAG 8 MAART 2010, 16:55 uur | 9 keer gelezen
AMSTERDAM (AFN) - De AEX-index schommelde maandagmiddag na zes opeenvolgende positieve handelsdagen tussen winst en verlies. Net als op andere belangrijke Europese beurzen werden de koersen gedrukt door winstnemingen van beleggers. De vlakke opening van Wall Street bracht hierin weinig verandering.

AMSTERDAM (AFN) - De AEX-index schommelde maandagmiddag na zes opeenvolgende positieve handelsdagen tussen winst en verlies. Net als op andere belangrijke Europese beurzen werden de koersen gedrukt door winstnemingen van beleggers. De vlakke opening van Wall Street bracht hierin weinig verandering.

De Amsterdamse hoofdgraadmeter stond een uur voor de sluiting van de handel met 338,74 punten vrijwel op dezelfde stand als de slotstand van vrijdag. Op dat moment stond de MidKap-index voor middelgrote bedrijven 0,5 procent lager op 536,50 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs kregen er tot 0,3 procent bij.

Volgens beleggingsadviseur Erwin Blok van VPV Bankiers is het logisch dat beleggers hun winst pakken na de forse koersstijgingen van de afgelopen week. ,,Ik kan de markt geen ongelijk geven als er nu wat winsten worden verzilverd. De onrust over bijvoorbeeld Griekenland is wel wat weggenomen, maar is natuurlijk nog niet helemaal verdwenen.''

Arbeidsmarkt VS

De handel werd aan het begin van de dag nog gesteund door de berichten over de Amerikaanse arbeidsmarkt die vrijdagmiddag naar buiten kwamen. Die waren minder negatief dan verwacht. ,,Het enthousiasme daarover maakt nu plaats voor een wat meer rationele benadering'', aldus Blok. ,,Uiteindelijk verdwenen er in de VS in februari nog altijd banen.''

De AEX werd aangevoerd door uitgeefconcern Wolters Kluwer, dat een koerswinst van 2,4 procent boekte. Baggeraar Boskalis was met een verlies van 2,7 procent de hekkensluiter van de hoofdindex.

Wisselend beeld

De financiële fondsen vertoonden een wisselend beeld. In de AEX doken ING en Aegon ruim 1,6 procent in de min. SNS Reaal was daarentegen een van de sterkste stijgers in de MidKap met een koerswinst van 2 procent.

Olieconcern Shell stond 0,4 procent hoger nadat het bekend had gemaakt dat het de Australische producent van kolengas Arrow Energy voor een deel wil overnemen. ,,De vraag is of er nog kapers op de kust komen voor Shell'', zei Blok daarover. ,,Maar het is interessant om te zien dat ze 2,5 miljard euro op de plank hebben liggen voor een overname.''

Stijging olieprijs

Shell profiteerde ook van de stijging van de olieprijs. Die ging met bijna 1 procent omhoog tot ruim 82 dollar. Dit leverde de Britse concurrent BP een koerswinst op van 0,8 procent.

Ingenieursbedrijf Arcadis profiteerde niet van de winstcijfers die het voor opening van de beurs presenteerde. Het bedrijf overtrof de eigen winstverwachting voor 2009, maar zag de autonome omzet met 6 procent dalen. Het aandeel werd door beleggers 5,2 procent lager gezet en bungelde daarmee onderaan de MidKap-index.

De euro werd maandagmiddag verhandeld voor 1,3645 dollar. Bij het slot van de Europese beurshandel op vrijdag was de Europese munt 1,3615 dollar waard.

Reactie plaatsen
Aegon 3,45 +1,56 % Aegon
Arcadis 16,48 +0,55 % Arcadis
Wolters Kluwer 11,88 +0,68 % Wolters Kluwer

Reageren

    Koersen

    indices
    BEL20 2.113,60 1,15%
    BEL-MID 2.773,77 0,60%
    BEL-SMALL 5.711,87 0,15%
    AEX 292,08 1,01%
    FTSE-100 5.350,05 1,59%
    CAC 3.038,25 1,16%
    DOW 12.529,75 0,27%
    NASDAQ 2.839,38 -0,38%
    NIKKEI 8.563,38 0,00%
    NEXT-100 580,19 1,10%
    GOUD 1.558,50 0,23%
    EUR/DOL 1,25 -0,39%
    stijgers & dalers
    Befimmo 4,12%
    KBC 2,97%
    AB Inbev 2,31%
    GDF-Suez 2,24%
    Cofinimmo 2,21%
    Bekaert -1,79%
    Ackermans&vHaar. -0,35%
    Elia -0,33%
    D'ieteren -0,23%
    Ageas -0,22%