Fed gooit roet in het eten op Wall Street
NEW YORK (AFN) - De Amerikaanse effectenbeurzen onderbraken woensdag de opmars die al zes dagen duurde. Aanvankelijk openden de beurzen gemengd, om halverwege de handel vrijwel tot stilstand te komen. Alleen technologiebeurs Nasdaq boekte wat winst. Nadat een verslag van de Fed-bijeenkomst van juni werd gepubliceerd, gingen alle indices omlaag om tegen het eind van de handel weer wat op te krabbelen.
Aan het slot van de handel op Wall Street had de Nasdaq zich weer herpakt, maar bleven de Dow en de S&P hangen op de standen van de voorgaande dag. De toonaangevende Dow-Jonesindex van dertig hoofdfondsen sloot op een stand van 10.366,72 punten, gelijk aan het slot van dinsdag. De breder samengestelde S&P 500-index kwam ook niet van zijn plaats en eindigde op een stand van 1095,17 punten. De Nasdaq pakte als enige wat winst en sloot op een stand van 2249,84 punten, een plus van 0,4 procent.
Uit het verslag van de Fed-bijeenkomst bleek dat de centralebankiers zich voorbereiden op het nemen van extra maatregelen om de economie te stimuleren. De economische groei in de VS gaat langzaam, de vooruitzichten zijn niet denderend en als het nog slechter gaat, behoren extra stimuleringsmaatregelen tot de mogelijkheden. Bovendien verlaagde de Fed de groeiverwachting voor de economie voor dit jaar van een eerdere raming van 3,2 tot 3,7 procent tot een groei van tussen de 3 en 3,5 procent.
Hand op de knip
Eerder op de dag waren de ook al niet al te florissante detailhandelsverkopen over juni in de VS naar buiten gekomen. Die waren voor de tweede maand op rij gedaald en dat is slecht nieuws voor de broze economie van het land. Het wil zeggen dat de consument de hand op de knip houdt en dat is het laatste wat de economie kan gebruiken.
Beter dan verwachte cijfers van chipmaker Intel dinsdag nabeurs hielden de verliezen in de Nasdaq beperkt; het aandeel zelf klom 1,7 procent.
De euro kostte aan het eind van de handel op Wall Street 1,2739 dollar, tegen 1,2760 dollar aan het slot van de handel in Europa.
Meer nieuws
- 14 jul 2010 17:50 uur. ASML koploper op positief Damrak
- 14 jul 2010 08:10 uur. Aziatische beurzen positief over Intel
- 13 jul 2010 21:35 uur. Wall Street bestendigt opmars
- 13 jul 2010 17:55 uur. Beurzen hoger op sterke bedrijfscijfers
- 13 jul 2010 08:30 uur. Azië omlaag op vastgoed en grondstoffen
Reacties0