Goed bedrijfsnieuws moet beurzen duwtje geven
AMSTERDAM (AFN) - De uitslag van de stresstesten voor Europese banken heeft de zorgen over een nieuwe financiële crisis wat weggedrukt, maar de graadmeters hebben nog wel een flinke duw in de rug nodig. Een regen aan, hopelijk goed, bedrijfsnieuws zal komende week de markten beheersen. Tenzij een tegenvallend macrocijfer als een koude douche de stemming zal doen afkoelen.
Vorige week waren beleggers in afwachting van de uitslag van de stresstesten voor 91 Europese banken. Slechts zeven banken, waaronder vijf Spaanse, een Duitse en een Griekse bank, slaagden niet. De Nederlandse banken ING, ABN Amro Bank, Rabobank en SNS hebben genoeg kapitaal en zijn bestand tegen een stevige economische terugval. Zij slaagden voor de stresstest. Maandag zal de uitslag van de stresstesten evenwel zijn uitwerking hebben op de graadmeters.
De Amerikaanse graadmeters koersten afgelopen week voorzichtig hoger na beter dan verwachte resultaten. Maar de indices hebben een nieuwe stortvloed aan overtuigend nieuws nodig om een rally echt voeding te geven.
'Touwtrekwedstrijd'
,,Het is een touwtrekwedstrijd tussen betere bedrijfsresultaten en tekenen dat de economie niet zo snel aan het herstellen is als na andere recessies'', aldus een Amerikaanse strateeg tegen televisiezender CNN. De markten kregen slechter macro-economisch nieuws afgelopen week en sombere uitspraken van de president van de Federal Reserve, Ben Bernanke, over het herstel van de economie voor hun kiezen. Beleggers worden gedwongen hun verwachtingen voor het herstel van de economie bij te stellen. ,,Het is geen sprint meer, maar er wordt gekropen.''
Analisten hopen op meer ,earnings season cheer' na een week waarin een reeks van bedrijven beter dan verwachte resultaten presenteerden en hun vooruitzichten verhoogden. Zo verhoogde General Electric vrijdag zijn dividenduitkering met 20 procent. Een teken van GE's vertrouwen dat het slechtste van de recessie geweest is, menen analisten. Handelaar gokken op een goed momentum voor vliegtuigbouwer Boeing en grondstofbedrijf Du Pont die komende week hun kwartaalcijfers bekend zullen maken.
Regen
Zowel in de Verenigde Staten als in Nederland kunnen beleggers zich opmaken voor een regen aan bedrijfsnieuws. KPN zal dinsdag naar verwachting stabiele cijfers over het tweede kwartaal bekendmaken. Vliegmaatschappij Air France-KLM zal dinsdag waarschijnlijk melden dat het uit de rode cijfers is gekomen. Andere bedrijven die komen met kwartaalcijfers zijn dieren- en visvoerproducent Nutreco, internetbank BinckBank, uitzender Randstad en uitgeverij Wolter Kluwer.
De 'wild card' zal ook de komende tijd echter de economie zijn. Macronieuws over onder meer de Amerikaanse huizenmarkt, het consumentenvertrouwen en de werkloosheid zullen met argusogen bekeken worden.
Meer nieuws
- 23 jul 2010 21:05 uur. Twijfels over geloofwaardigheid stresstest
- 23 jul 2010 20:05 uur. Nederlandse banken slagen vanwege kapitaal
- 23 jul 2010 19:35 uur. DNB: banken hebben hoge kapitaalbuffers
- 23 jul 2010 19:30 uur. Belgische banken slagen voor stresstest
- 23 jul 2010 19:25 uur. De Jager is er nog niet helemaal gerust op
Reacties0