Akkoord over nieuwe regels voor banken
LONDEN (AFN) - Toezichthouders en centrale bankiers hebben een akkoord bereikt over nieuwe kapitaal- en liquiditeitseisen voor de bankensector. Dat heeft de Bank voor Internationale Betalingen (BIB) maandagavond bekendgemaakt. De exacte nieuwe regels worden later pas openbaar gemaakt.
In het akkoord zijn onder andere de definitie van kapitaal en een liquiditeitsstandaard overeengekomen. Ook zijn er nieuwe regels opgesteld voor de hoeveelheid eigen vermogen die banken moeten aanhouden ten opzichte van hun vreemd vermogen.
,,De bereikte akkoorden zijn een mijlpaal en moeten de weerbaarheid van banken versterken'', aldus Jean-Claude Trichet, voorzitter van de Europese Centrale Bank (ECB) en coördinator van de commissie die de nieuwe eisen coördineert.
Het Baselcomité, het samenwerkingsverband van 's werelds belangrijkste centralebankpresidenten, lanceerde afgelopen december een voorstel voor de zogeheten Basel III-eisen. Daaronder zouden banken meer en een betere kwaliteit kapitaal moeten aanhouden. Zo kunnen ze economische schokken in de toekomst weerstaan, zonder de belastingbetaler om hulp te hoeven vragen. Het Basel III-akkoord vormt de hoeksteen van de wereldwijde plannen om een herhaling van de laatste economische crisis te voorkomen.
Meer nieuws
- 27 jul 2010 08:10 uur. UBS boekt stevige winst in tweede kwartaal
- 26 jul 2010 15:40 uur. Fraudezaak Rabo en Merrill Lynch afgehandeld
- 26 jul 2010 10:20 uur. 'Sterkere concurrentie Binck'
- 26 jul 2010 10:08 uur. Eén miljoen nieuwe abonnementen bij Belgisch online banking
- 1 jul 2010 13:25 uur. Banken vragen meer leningen dan verwacht
Reacties0