Koffers mee bij Ryanair wordt weer goedkoper
DUBLIN (AFN) - Nu het eind van de zomerdrukte in zicht is, heeft de Ierse prijsvechter Ryanair besloten de tarieven voor koffers weer te verlagen. Voor de zomer werden die juist verhoogd om mensen te ontmoedigen veel bagage mee te nemen in het vliegtuig. Dat liet Ryanair vrijdag weten.
Vanaf 1 september moet voor een koffer met een gewicht van 15 kilo 15 euro worden betaald en voor een van 20 kilo 25 euro. Voor de zomerperiode was dat tarief verhoogd tot respectievelijk 20 en 30 euro.
Passagiers mogen gratis 10 kilo handbagage meenemen; dat verandert niet.
Canarische Eilanden
De hoge tarieven blijven overigens wel gelden voor alle vluchten van en naar de Canarische Eilanden. Dat is in de winter een populaire vakantiebestemming.
Volgens de luchtvaartmaatschappij is het aantal koffers dat deze zomer is ingecheckt gedaald, terwijl het aantal passagiers toenam. Een zwaar vliegtuig verbruikt meer brandstof. Ryanair zou dan ook het liefst zien dat passagiers alleen handbagage meenemen.
| img-300710-316 (Picture=6983286) |
Meer nieuws
- 25 mei 2012 13:47 uur. 'Exit Griekenland gevaar voor wereldeconomie'
- 25 mei 2012 13:37 uur. Fors meer winst Derby Cycle
- 25 mei 2012 13:27 uur. Staat breidt opbrengst lening uit
- 25 mei 2012 13:11 uur. Shell mogelijk toch bij Russisch gasveld
- 25 mei 2012 12:51 uur. EU begint procedure tegen Argentinië
Reacties0