Wall Street herstelt zich
NEW YORK (AFN) - Wall Street toonde woensdag herstel na de stevige koersdalingen van de voorgaande dag. Energie- en grondstoffenbedrijven profiteerden van een zwakkere dollar. Ook kreeg de beurshandel steun van een succesvolle veiling van Portugese staatsobligaties.
De Dow-Jonesindex stond halverwege de handelsdag 0,7 procent hoger op een stand van 10.415,09 punten. De breder samengestelde S&P 500 kreeg er 0,7 procent bij tot een stand van 1101,99 punten. Schermenbeurs Nasdaq klom 1,2 procent tot 2235,56 punten.
Amerikaanse beleggers zijn nog in afwachting van het zogenaamde 'Beige Book'. Het Amerikaanse stelsel van centrale banken, de Federal Reserve, geeft op basis van gegevens van twaalf regionale centrale banken inzage in de staat van de economie.
De oliemaatschappijen Chevron en ExxonMobil, twee zwaargewichten in de Dow, werden rond de 0,8 procent meer waard. Aluminiumgigant Alcoa ging aan kop met een winst van 2,8 procent.
Verder waren vooral banken, fondsen die dinsdag hard omlaaggingen, gewild. JPMorgan, Bank of America en Citigroup werden 0,8 tot 2,9 procent meer waard.
Meer nieuws
- 8 feb 2012 20:03 uur. Mexichem verwacht hogere ebitda
- 8 feb 2012 19:31 uur. Wall Street wacht op deal Griekenland
- 8 feb 2012 19:31 uur. Swedish Automobile geeft aandelen uit
- 8 feb 2012 19:26 uur. PEPR verkoopt Brits vastgoed
- 8 feb 2012 18:55 uur. Schoonmakers houden mars in Maastricht
Reacties0