Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Franse soap houdt aan

De financiële markten nemen nu Frankrijk op de korrel en hoewel Frankrijk inderdaad geen Griekenland is, dreigt er wel een nieuwe schuldencrisis te ontstaan. Dat is voor beleggers met financials in portefeuille geen goed nieuws.

Beleggers met banken en/of verzekeraars in portefeuille wachten roerige tijden

Het is crisis in Parijs, al proberen Franse politici de financiële markten te bezweren dat "Frankrijk geen Griekenland is". Nu is dat zeker een feit, maar het is ook zo dat Frankrijk tegenwoordig een hogere rente op de kapitaalmarkt betaalt dan de Grieken. En dat laat zich met creatieve oneliners niet wegpoetsen.  

Belangrijker allicht nog is dat de zogeheten 'spread' tussen de Duitse en Franse tienjaarsrente is opgelopen tot meer dan 85 basispunten en dat is ronduit zorgelijk. Dat nadert de 90 en niet uitgesloten is dat er op korte termijn een verschil van een vol procent tussen beide eurozonekernlanden ontstaat.

 

Log hier in of maak een account aan.

Lees het volledige artikel

Dit artikel is exclusief voor onze leden. Schrijf je hieronder gratis in met jouw e-mailadres om direct verder te lezen.

Door te registreren gaat u akkoord met de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring.

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 19 februari

    1. Beurzen China, Hongkong en Taiwan gesloten
    2. Werkloosheid januari (NL)
    3. Besi, Aegon, BAM, Arcadis en ForFarmers Q4-cijfers
    4. Airbus, Renault en Pernod Ricard en Zurich Insurance Q4-cijfers
    5. Azelis, Kinepolis, Gimv en VGP Q4-cijfers
    6. Air France-KLM Q4-cijfers
    7. Shell ex-dividend
    8. Deere Q1-cijfers (VS)
    9. Walmart Q4-cijfers (VS)
    10. Steunaanvragen - wekelijks (VS)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht

Beursnieuws Lynx