(ABM FN-Dow Jones) Carlsberg heeft vanwege de corona-uitbraak de outlook voor 2020 ingetrokken. Dit meldde de bierreus donderdagmiddag.
Volgens Carlsberg hebben veel nationale overheden in belangrijke markten maatregelen genomen die een impact op de resultaten van de bierreus zullen hebben.
Het is volgens Carlsberg echter nog onmogelijk om de exacte impact van de virusuitbraak te bepalen. Zodra er meer duidelijkheid is, zal de bierbrouwer de markt informeren.
Verder gaf Carlsberg aan dat het de kosten terugbrengt en zijn kasstroom op peil probeert te houden.
Daarbij benadrukte de bierreus dat het een sterke balans heeft met een schuldratio van 1,25 om deze situatie door te staan.
Ook werd er begin maart nog 500 miljoen euro opgehaald met een tienjarige obligatie en er werd er deze week een nieuwe lening ter waarde van 500 miljoen euro afgesloten. Carlsberg wees verder op een kredietfaciliteit ter waarde van 2 miljard euro. Daarvan is tot op heden slechts mondjesmaat gebruik gemaakt, aldus de brouwer.
ABM Financial News; info@abmfn.nl; Redactie: +31(0)20 26 28 999.