Beursupdate: Brusselse beurs noteert vlak

Gepubliceerd op 26 november 2020 11:20 |

(ABM FN) De Brusselse beurs liet donderdagochtend geen al te grote bewegingen zien met een Bel20 index die 0,2 procent verloor op 3.696,42 punten.

Woensdag ging de sterindex nog een stuk lager na een stevige novemberrally. Positief vaccinnieuws en enige ontspanning op het politieke front in Amerika waren daar debet aan.

Opmerkelijk was de persconferentie van de Amerikaanse president Donald Trump van één minuut op dinsdag rond het record van de Dow Jones index, die net 30.000 punten had bereikt. Volgens de president was dat te danken aan de bevolking en zeker ook aan zijn administratie.

“Er waren wel degelijk een paar objectieve katalysatoren voor die sterke stijging, namelijk de hoop op een vaccin, soepel beleid van centrale banken en meer duidelijkheid over de Amerikaanse verkiezingen. De markten kijken 6 à 12 maanden vooruit en dan hebben ze reden om positiever te zijn. Waarderingen zijn op die manier wel wat aan de dure kant geworden, veel goed nieuws is ingeprijsd. Bomen groeien natuurlijk niet tot in de hemel”, analyseerde marktanalist Vincent Juvyns van JP Morgan Asset Management.

“Het is volgens mij wel voorbarig om een duurzame rotatie van groei richting value te verwachten. Er zijn nog veel tegenwinden. De komende zes maanden zijn nog niet normaal en value bestaat natuurlijk ook voor een groot stuk uit banken en de oliesector, die last ondervinden van een vlakke rentecurve en de evolutie richting duurzaamheid”, voegde Juvyns toe.

Uit de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Open Market Committee begin november, die woensdagavond werden vrijgegeven, bleek dat de Amerikaanse centrale bank geen concrete plannen heeft om zijn activa opkoopprogramma te wijzigen. Momenteel koopt de Fed maandelijks voor 120 miljard dollar aan Treasury's en aan hypotheken gekoppelde leningen op om de financiële markten stabiel te houden en de economie in de VS te ondersteunen. Veel functionarissen waren tijdens de bijeenkomst wel van mening dat de richtlijnen voor de aankoop van activa "redelijk snel" verbeterd zouden moeten worden.

Vandaag worden de notulen van het laatste rentebesluit van de Europese Centrale Bank vrijgegeven.

Het macro-economische nieuws is op donderdag verder beperkt. Wel kwamen we te weten dat het consumentenvertrouwen in Duitsland voor december is verslechterd en in negatief terrein bleef. De Franse vertrouwensindex noteert in november op 90 tegen 94 in oktober en 95 in september.  

Stijgers en dalers

In de sterindex steeg Galapagos 1,5 procent en daalde KBC Groep 2,5 procent. 

Deutsche Bank heeft donderdag het advies voor Solvay verhoogd van Houden naar Kopen en stelde het koersdoel ook flink opwaarts bij van 82,00 naar 125,00 euro. Het aandeel profiteerde ervan met een winst van 0,6 procent.

Cofinimmo gaf woensdag voor een half miljard euro aan duurzame obligaties uit. Dit bleek uit een persbericht nabeurs van de Nederlandse pensioenuitvoerder PGGM. Het aandeel won 0,5 procent. 

Colruyt kreeg toestemming van de mededingingsautoriteit voor de uitbreiding van het belang in ZEB-moeder Fraluc Group. Colruyt ging 0,1 procent lager. 

Berenberg verhoogde het advies op Bpost van Houden naar Kopen, terwijl het koersdoel van 7,00 naar 11,75 euro ging. Daarop schoot het aandeel maar liefst 5,3 procent hoger. Het bedrijf zou vanaf volgend jaar ook op zondag gaan leveren en Bpost-CEO Jean-Paul Van Avermaet zei woensdagavond tegenover VRT dat er volop gewerkt wordt aan extra aanwervingen om de “piek in het kwadraat door corona en het eindejaar” op te vangen. 

Aan de andere kant van de BelMid index stond Bekaert met een verlies van 2,1 procent. 

Roularta won bij de kleine aandelen 1,4 procent. Het bedrijf kocht eigen aandelen terug van het Spaanse Bestinver. 

Balta verloor daarentegen 6,7 procent. 

Inclusio heeft de introductieprijs voor zijn beursgang in Brussel vastgesteld op 21,40 euro per aandeel. Intekenen kan tot 8 december, op 10 december zou het aandeel op de koerstabellen moeten staan.

ABMFNABM Financial News; info@abmfn.nl; Redactie: +31(0)20 26 28 999.
Market Monitor

Koersen meer

BRX20-24h 3.728,77 -24,33 -0,65% 15:12
BEL 20 3.728,85 -16,48 -0,44% 15:12
AEX 651,71 +1,41 +0,22% 15:12
Germany30^ 13.885,60 +37,25 +0,27% 15:12
Europe50^ 3.609,60 +6,93 +0,19% 15:12
UK100 6.730,13 +3,69 +0,05% 15:12
US30^ 31.035,68 +149,33 +0,48% 15:12
Nasd100^ 12.909,26 +75,89 +0,59% 15:12
België 10 jaar -0,3500 +0,0190 +5,15% 18 jan
US500^ 3.794,16 +15,77 +0,42% 15:12
Japan225^ 28.665,22 +301,68 +1,06% 15:12
Gold spot 1.838,52 +1,12 +0,06% 15:12
WTI^ 53,02 +0,87 +1,66% 15:12
Brent^ 55,85 +1,12 +2,04% 15:12
BTC/USD 37.171,16 +792,57 +2,18% 15:12
EUR/USD 1,2140 +0,0062 +0,51% 15:12
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer

Stijgers & Dalers

Stijgers Laatst +/- % tijd
Galapagos 87,740 +3,300 +3,91% 14:53
UCB 86,820 +0,740 +0,86% 14:53
Aedifica 97,800 +0,600 +0,62% 14:52
Dalers Laatst +/- % tijd
ING 7,842 -0,127 -1,59% 14:53
Aperam 35,300 -0,560 -1,56% 14:51
KBC Groep 60,000 -0,700 -1,15% 14:53

Brussel real time stocks quotedata by Euronext. Other real time EU stocks, by Cboe Europe Ltd.; US stocks by NYSE & Cboe BZX Exchange, 15 min. delayed
#/^ Index indications calculated real time, zie disclaimer, streaming powered by: Infront