(ABM FN) De Bel20 heeft in 2024 “echt een behoorlijk jaar” achter de rug en de vraag is aan Frank Vranken van Edmond de Rothschild of dit in 2025 kan worden herhaald.
Klik hier voor: Bel20 kan in 2025 beter presteren dan Europese gemiddelde
Om op deze vraag een antwoord te kunnen geven, denkt Franken dat het goed is om eerst naar de samenstelling van de sterindex te kijken.
Vastgoed heeft een "annus horribilis" beleefd, maar op de huidige niveaus zijn deze aandelen, die een stevig dividendrendement geven van meer dan 7 procent, inmiddels wel aantrekkelijk volgens Franken.
Voor farma, wat "defensieve groei" is, rekent Vranken op een beter jaar. De vrees voor de aanstelling van 'antivaxxer' Robert Kennedy als de nieuwe minister van Volksgezondheid in de VS is inmiddels verdisconteerd.
Voor industriële waarden, zoals Solvay en Syensqo, is de expert van Edmond de Rothschild een stuk voorzichtiger. Die aandelen zouden weleens "vleugellam" kunnen blijven in 2025.
Over de holdings is Vranken dan weer positiever gestemd, "met hier en daar interessante participaties". Die hebben "absoluut" nog potentieel voor 2025.
De Bel20 is een defensieve index in vergelijking tot andere indices en kan het in 2025 wellicht toch iets beter doen dan het Europese gemiddelde, "maar ik verwacht niet een jaar 2025 zoals 2024 is geweest", blikte Vranken vooruit voor de camera van ABM Financial News op Euronext Brussel.
Door: ABM Financial News.
pers@abmfn.be
Redactie: +32(0)78 486 481
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden