Word abonnee en neem Beursduivel Premium

Witte Huis lanceert nieuwe maatregelen voor AI

Witte Huis lanceert nieuwe maatregelen voor AI
Beeld: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) Het Witte Huis heeft maandag nieuwe regels en maatregelen aangekondigd voor de export van AI-chips en technologie, onder de 'Interim Final Rule on Artificial Intelligence Diffusion'.

Daarmee beperkt Amerika de export van chips naar de meeste landen.

Kunstmatige intelligentie wordt steeds belangrijker voor veiligheid en economische kracht, wat betekent dat niet in verkeerde handen mag vallen. AI moet wereldwijd "op Amerikaanse rails rijden", aldus het Witte Huis.

De nieuwe maatregelen gelden niet voor 18 "belangrijke bondgenoten en partners".

Landen die aan de 'Universal Verified End User-voorwaarden' weten te voldoen, krijgen ook meer ruimte om chips te kopen, maar slagen zij hier niet in, dan stelt Washington een plafond in.

De voorstellen zullen pas over 120 dagen ingaan, waardoor het wachten is of Donald Trump, die volgende week aan de slag gaat als president van de VS, nog wijzigingen zal aanbrengen.

Nvidia reageerde maandag al op de nieuwe plannen. Het bedrijf denkt dat deze innovatie zullen verstoren en de economische groei wereldwijd zullen drukken.

Ook vindt Nvidia dat de huidige Amerikaanse regering over zijn graf heen regeert, nu Trump bijna aan zijn vierjarige ambtstermijn zal beginnen. En volgens Nvidia dragen de nieuwe regels ook niet bij aan de veiligheid van de VS.

Aandelen van Nvidia noteerden maandag voorbeurs 3,5 procent in de min, terwijl Advanced Micro Devices 2,0 procent daalde.

Bron: ABM Financial News

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
Advanced Micro Devices kopen verkopen

67% zegt kopen

9 stemmen

ASMI kopen verkopen

80% zegt kopen

10 stemmen

ASML kopen verkopen

82% zegt kopen

11 stemmen

BESI kopen verkopen

82% zegt kopen

11 stemmen

Infineon Technologies AG kopen verkopen

78% zegt kopen

9 stemmen

NVIDIA Corp kopen verkopen

67% zegt kopen

9 stemmen

STMicroelectronics kopen verkopen

57% zegt verkopen

7 stemmen

Macro & Bedrijfsagenda

  1. 17 februari

    1. Economische groei Q4 vlpg (Jap)
    2. Handelsbalans december (eur)
    3. Wall Street gesloten op Presidents' Day volitaliteit verwacht
  2. 18 februari

    1. Reserve Bank of Australia rentebesluit (Aus)
    2. Greenyard Q3-cijfers
    3. Werkloosheid december (VK)
    4. Inflatie januari def. (Fra)
    5. ZEW economisch sentiment februari (Dld)
    6. Baidu Q4-cijfers (Chi)
    7. Empire State index februari (VS)
de volitaliteit verwacht indicator betekend: Market moving event/hoge(re) volatiliteit verwacht