(ABM FN-Dow Jones) STMicroelectronics heeft in het eerste kwartaal de omzet en marges zien dalen, omdat de vraag naar minder moderne chips, die onder meer worden gebruikt in auto's en industriële apparatuur, zwak bleef. Dit maakte het Frans-Italiaanse halfgeleiderbedrijf donderdagochtend bekend.
De omzet daalde in het vierde kwartaal met ruim 24 procent op kwartaalbasis van 3,3 miljard dollar naar 2,5 miljard dollar.
De nettowinst kwam uit op 56 miljoen dollar, tegen meer dan een half miljard dollar een jaar eerder en 341 miljoen dollar in het vierde kwartaal.
De brutomarge zakte op kwartaalbasis van 37,7 tot 33,4 procent.
Het concern, met klanten zoals Apple, Samsung en Tesla, waarschuwde eerder al voor tegenvallende kwartaalresultaten. STMicroelectronics zei eind januari voor het eerste kwartaal uit te gaan van een omzet van ongeveer 2,51 miljard dollar. De brutomarge zou op ongeveer 33,8 procent uitkomen.
Outlook
Voor het tweede kwartaal mikt STMicroelectronics op een omzet van 2,7 miljard dollar, wat een stijging op kwartaalbasis van bijna 8 procent zou betekenen. De brutomarge ziet het bedrijf opnieuw uitkomen op 33,4 procent.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden