(ABM FN-Dow Jones) Thales heeft in het eerste kwartaal van 2025 een kwart minder orders ontvangen, maar de omzet steeg wel. Dit meldde het Franse defensiebedrijf donderdagochtend in een update.
Het aantal orders daalde op jaarbasis met 25 procent tot 3,8 miljard euro. Op autonome basis was sprake van een krimp van 27 procent.
"De orderontvangst in het eerste kwartaal van 2025 was solide en vertoonde groei in vergelijking met dezelfde periodes in 2022 en 2023. De daling in vergelijking met het eerste kwartaal van 2024 is te verklaren door een bijzonder hoge vergelijkingsbasis", verklaarde CEO Patrice Caine in een toelichting.
De omzet van Thales verbeterde op jaarbasis wel in het eerste kwartaal, met 12,2 procent naar 5,0 miljard euro. Autonoom steeg de omzet met bijna 10 procent.
Volgens Caine toonde de omzetverbetering "het sterke momentum van onze Defence- en Avionics activiteiten."
Thales herhaalde donderdag de outlook voor heel 2025 en rekent nog steeds op een autonome omzetgroei van 5 tot 6 procent, waarmee de omzet uit zou moeten komen op 21,7 tot 21,9 miljard euro.
De aangepaste EBITDA-marge moet uitkomen tussen de 12,2 en 12,4 procent, volgens het bedrijf.
Thales is begonnen met de voorbereidende werkzaamheden om de gevolgen van de Amerikaanse importheffingen op te vangen, zei het donderdag. Daarbij wordt gewerkt aan "mitigatieplannen", aldus het bedrijf.
"Op dit moment schat de groep dat de netto directe impact van deze elementen beperkt is. De mogelijke indirecte impact is op dit moment nog niet bekend", aldus Thales.
Door: ABM Financial News.
info@abmfn.nl
Redactie: +31(0)20 26 28 999
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden