(ABM FN) Barclays heeft het koersdoel voor Proximus maandag verhoogd van 7,50 naar 8,00 euro, met een ongewijzigd Gelijkgewogen advies. Dit bleek uit een sectorrapport van de Britse bank, waarin werd vooruitgeblikt op 2026.
Volgens Barclays blijft de concurrentie voor Proximus in 2026 groot en blijven de investeringen hoog als gevolg van de versnelde uitrol van glasvezel en de consolidatie van de joint ventures.
Het binnenlandse segment van het bedrijf blijft volgens de analisten veerkrachtig, maar de zakelijke en 'legacy'-segmenten staan onder druk, volgens Barclays.
"Over het geheel genomen, verwachten we voor Proximus een vlakke tot licht dalende omzet en EBITDA in 2026, waarbij de vrije kasstroom krap blijft en de dividenddekking afhankelijk is van de verkoop van activa", voorspelde de Britse bank.
Proximus organiseert in februari een beleggersdag om zijn langetermijnstrategie en kostenstructuur te verduidelijken.
Een andere mogelijke aanjager is de goedkeuring en uitvoering van de glasvezel-joint venture met Telenet, "die de investeringen op lange termijn zou kunnen verminderen en de vrije kasstroom zou kunnen ondersteunen", volgens de analisten.
Daarnaast kunnen een succesvolle integratie en margeverbetering in de divisie Global, in combinatie met stabilisatie op de binnenlandse markt ondanks concurrerende prijzen, als positieve aanjagers voor het aandeel fungeren, aldus Barclays.
Het aandeel Proximus noteerde maandag 1,9 procent lager op 6,97 euro.
Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Gaat dit aandeel stijgen of dalen?