Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Nieuwe outlook Besi verrast niet

Nieuwe outlook Besi verrast niet
Beeld: MSB Photo

(ABM FN-Dow Jones) BE Semiconductor Industries rekent voor het eerste kwartaal op een verdere omzetgroei. Dit bleek donderdag voorbeurs uit de cijfers van de toeleverancier van de halfgeleiderindustrie uit Duiven.

Voor de eerste drie maanden van 2026 rekent Besi op een omzetgroei van 5 tot 15 procent op kwartaalbasis. Uitgaande van het midden van deze bandbreedte mikt Besi op een kwartaalomzet van circa 183 miljoen euro.

De marge schat het bedrijf uit Duiven op 63 tot 65 procent, terwijl de operationele kosten met 10 tot 15 procent zullen stijgen, vooral door meer uitgaven aan R&D.

Analisten rekenden vooraf op een omzet van 184 miljoen euro en 248 miljoen euro aan orders. De brutomarge schatten zij op 63,5 procent.

CEO Richard Blickman wees donderdag in een toelichting op de toegenomen uitgaven aan AI, wat een gunstig effect had op de prestaties van Besi in 2025.

Omdat Besi medio januari al met voorlopige cijfers kwam, keek de markt vooral uit naar deze outlook.

In het vierde kwartaal behaalde Besi een omzet van 166,4 miljoen euro, ruim 25 procent meer dan in het derde kwartaal, zo bleek donderdag. De orderinstroom kwam uit op 250,4 miljoen euro, waar Besi begin dit jaar al zei dat het op circa 250 miljoen euro aan orders rekende.

Verder meldde Besi een brutomarge van 63,9 procent en een nettowinst van krap 43 miljoen euro.

Voor de omzet in het vierde kwartaal had Besi al aangegeven te rekenen op een stijging van 15 tot 25 procent ten opzichte van de 132,7 miljoen euro die in het derde kwartaal werd gerapporteerd.

De brutomarge zou naar verwachting tussen de 61 en 63 procent liggen, ten opzichte van de 62,2 procent die in het derde kwartaal werd gerealiseerd.

Medio januari meldde Besi dat het verwachtte aan de bovenkant van deze bandbreedtes uit te komen.

De operationele kosten kwamen in het vierde kwartaal uit op 50,0 miljoen, een stijging van net iets meer dan 3 procent, waar Besi verwachtte dat de kosten met 5 tot 10 procent zouden stijgen, waarbij het bedrijf al had aangegeven dat het voorzag aan de onderkant van deze bandbreedte uit te komen.

Dividendvoorstel

In 2025 behaalde Besi een omzet van 591,3 miljoen euro en een nettowinst van 131,6 miljoen euro. Daarmee daalde de omzet ten opzichte van 2024 met bijna 3 procent en de winst met bijna 28 procent.

Over het afgelopen jaar wil Besi een dividend uitkeren van 1,58 euro per aandeel. Daarmee ligt de payout ratio op 95 procent.

Op woensdag sloot het aandeel Besi op 187,00 euro.

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Lees over dit aandeel ook

  1. Hybrid bonding voor HBM lijkt overbodig, maar Besi heeft een troefkaart
  2. Shell en databedrijven onttrekken zich aan malaise in rode AEX

Community trend

Gaat dit aandeel stijgen of dalen?

Aandeel Kies Huidige trend
BE Semiconductor Industries kopen verkopen

77% zegt kopen

69 stemmen