Word abonnee en neem Beursduivel Premium
Rode planeet als pijlen grid met hoorntjes Beursduivel

Meer winst en record aan nieuwe huurovereenkomsten bij VGP

Meer winst en record aan nieuwe huurovereenkomsten bij VGP
Beeld: VGP

(ABM FN) VGP heeft het boekjaar 2025 afgesloten met een hogere winst en een historisch record aan nieuwe en hernieuwde huurovereenkomsten. Dit maakte de vastgoedgroep donderdagochtend bekend.

De winst vóór belastingen bedroeg 338 miljoen euro, een stijging van 6 procent ten opzichte van boekjaar 2024.

De netto-actiefwaarde steeg met 8,3 procent tot 2,6 miljard euro.

De EPRA NTA nam met 9 procent toe.

De EBITDA groeide met 28 procent tot 454,7 miljoen euro. Alleen in 2021 deed VGP het beter, toen profiterend van een uitzonderlijk sterke logistieke vraag tijdens de coronapandemie.

VGP meldde een historisch record van 106,7 miljoen euro aan nieuwe en hernieuwde huurovereenkomsten ondertekend tijdens het jaar, waardoor de geannualiseerde gecommitteerde huurinkomsten op jaareinde uitkwamen op 468,3 miljoen euro. Dat is een stijging met 13,5 procent.

VGP kon leegstaande ruimte herverhuren tegen een gemiddelde huurprijsstijging van 14 procent in 2025 en ziet ook in de eerste maanden van 2026 een sterk orderboek, met een terugkerende vraag vanuit e-commerce naar nieuwe ruimte en een toenemende activiteit van defensiebedrijven.

De raad van bestuur stelt voor om een bruto dividend van 3,40 euro per aandeel uit te keren. Dat is 3 procent meer dan het dividend van 3,30 euro per aandeel dat over 2024 werd uitgekeerd.

In 2026 verwacht VGP belangrijke stappen te zetten in de verdere evolutie van zijn joint venture-model.

Een belangrijke mijlpaal wordt de oprichting van een nieuw pan-Europees fonds in samenwerking met East Capital, waarmee de kapitaalbasis van de groep wordt verbreed en de schaalbaarheid van de ontwikkelingsstrategie in heel Europa wordt versterkt.

Parallel verwacht het management bijkomende desinvesteringen in zowel de SAGA-joint venture als de Allianz/VGP Park Munich-structuur, waarmee het hybride groeimodel verder wordt versterkt en tegelijk efficiënt kapitaal recycleerd wordt.

Op basis van reeds verzekerde voorverhuringen en huurovereenkomsten in onderhandeling heeft de groep momenteel zicht op de opstart van meer dan 340.000 vierkante meter voorverhuurde projecten in 2026, waarbij bijkomende opstarten worden verwacht naarmate extra huurovereenkomsten worden afgesloten.

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Lees over dit aandeel ook

  1. Kepler verhoogt koersdoel VGP
  2. Azelis en Umicore onderuit na cijfers

Community trend

Gaat dit aandeel stijgen of dalen?

Aandeel Kies Huidige trend
VGP kopen verkopen